Brytyjski wynalazca stworzył wyrzutnię termitu

Colin Furze to youtuber-wynalazca, który często prezentuje w sieci odtworzone przez niego gadżety znane z filmów i gier. Często są to przedmioty niebezpieczne i tak jest również tym razem. Zobaczcie, jak wygląda jego wyrzutnia termitu.

W realnym świecie stosunkowo rzadko możemy natrafić na szalonego naukowca. Takie postaci zazwyczaj spotykamy w komiksach, grach czy filmach, jednak od każdej reguły istnieje wyjątek. Colin Furze – youtuber, którego być może pamiętacie z poprzednich wynalazków, takich jak ukryte ostrze i wyrzutnia liny z Assassin’s Creed Syndicate, stworzył potencjalnie niebezpieczną wyrzutnię termitu.

Czym jest termit? To mieszanina chemiczna złożona ze sproszkowanego glinu i tlenku żelaza. Przy niej trzeba mieć się na baczności, a już zwłaszcza trzymać ją z dala od dzieci – spala się bowiem w temperaturze wynoszącej 2500 stopni Celsjusza. Jeżeli tą substancję zapalicie, powinniście zachować od niej odpowiednią odległość, dlatego armatka, która wyrzuca wyrzuca termitowy granat na dystans kilku metrów nie jest najgorszym pomysłem świata.

Budowa sprzętu tego rodzaju to bez wątpienia niezwykle niebezpieczne przedsięwzięcie. Cóż, na szczęście tutaj mamy do czynienia z doświadczonym profesjonalistą. Dzięki filmom, które umieścił w sieci możecie zobaczyć nie tylko, jak działa armatka, jak została zbudowana, a także dowiecie się co nieco o samym termicie. Mimo to raczej nie powinniście próbować wykonać coś podobnego w domu – dla własnego dobra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*