Akcja Polonia dla Polonii

Pod patronatem Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” postanowiłem zorganizować zbiórkę; ubrań, urządzeń i przyborów szkolnych dla Polonii zamieszkującej dawne Kresy.

Kiedy otwarłem swoją szafę i zobaczyłem sterte ubrań w których już nie chodzę to miałem do wyboru kilka opcji; wywalić je do kosza, wrzucić do kontenera na ubrania lub..wysłać paczkę do naszych rodaków, którzy nie mieli tyle szczęścia co ja.

Wziąłem telefon do ręki i zadzwoniłem do mamy, która już wiele razy przekazywała dary dla organizacji dobroczynnych. Dostałem namiar na stowarzyszenie Kresy..i zadzwoniłem. Jednocześnie wrzuciłem informację dotyczącą zbiórki na polskiej grupie w popularnym portalu społecznościowym.

Drobny gest jakim jest (często) pozbycie się zalegających rzeczy z naszego domu, może dać szczery uśmiech na twarzy obdarowanego człowieka. Powinniśmy pamiętać, że (chociaż nie zawsze mamy tego świadomość) współcześni emigranci mają o wiele więcej szczęścia niż Ci, którzy przymusowo trafiali do innych dalekich i nieprzyjaznych krajów, a nasze troski są często nijakie w porównaniu z realiami życia ludzi tam mieszkających.

Zapraszam do wsparcia akcji Polonia dla Polonii! W celu wsparcia proszę o kontakt przez formularz kontaktowy lub na facebooku.