Portugalia

Inverted Towers w Sintra

Inwerted Tower to dwie studnie podziemiach kompleksu Sintra National Palace, które bardziej przypominają wieże pokryte schodami. Studzienki te nigdy nie służył jako źródło wody. Zamiast tego, były one używane w celach obrzędowych. Z dwóch studni, jedna większa zawiera 27-metrowy spiralne schody. Strukturę podobną do tych studni można znaleźć w Pozzo di S. Patrizio we Włoszech.

Read More »

Agueda – tęczowa aleja

Águeda to miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Aveiro, w regionie Centrum w podregionie Baixo Vouga. Alejka osłonięta kolorowymi parasolkami pojawia się każdego lata z okazji Agitagueda Art Festival. Tęczowe parasole przynoszą ulgę podczas upałów i wywołują uśmiech na twarzach przechodniów.

Read More »

Casa do Penedo – Portugalia

Nieopodal Portugalskiej miejscowości Fafe, wybudowano domek. Budynek został stworzony z czterech granitowych bloków, które połączono ze sobą cementem. Mimo że jest otoczony przez elektrownię wiatrową, to w środku nie ma prądu. Poprzedni właściciele wieczorami używali świeczek. Jeśli chodzi o udogodnienia, to wewnątrz znajduje się kominek, a na zewnątrz wydrążony w kamieniu basen. Nie do końca wiadomo, czego obawiali się jego ...

Read More »